استفاده از ربات و هوش مصنوعی برای تقویت اقتصاد بریتانیا

خبره های بانکی-بریتانیا برای تقویت اقتصاد خود بعد از خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت)، در بانک های خود از ربات ها و هوش مصنوعی کمک می گیرد.
به نقل از بلومبرگ، انگلیس در راستای استراتژی خود برای پشتیبانی از صنایع خاص، در بیانیه ای اعلام کرده است که مبلغ ۱۷٫۳۳ میلیون پوند بر روی تحقیقات دانشگاهی در خصوص رباتیک و هوش مصنوعی سرمایه گذاری خواهد کرد.

این دولت همچنین تخمین زده است که استفاده از هوش مصنوعی تا سال ۲۰۳۵ مبلغ ۶۵۴ میلیارد پوند به اقتصاد انگلیس اضافه خواهد کرد.

کارن بردلی وزیر فرهنگ انگلیس با اشاره به نقش هوش مصنوعی در فن آوری گوشی های هوشمند در این باره گفت: ما پیش از این نیز در تحول امروز هوش مصنوعی پیشرو بوده ایم و این استراتژی دیجیتال به ادامه پیشتازی دانشمندان و محققان ما کمک خواهد کرد.

این موضوع در راستای برنامه ترزا می نخست وزیر انگلیس برای شناسایی صنایعی است که به تبدیل اقتصاد و افزایش بهره وری کمک می کند.

دولت انگلیس همچنین قصد دارد حوزه هایی مثل بیوتکنولوژی و شبکه تلفن همراه را هدف قرار دهد که فکر می کند می تواند در آینده در آنها به برتری برسد.

گرک کلارک وزیر تجارت انگلیس نیز با انتشار بیانیه ای در این باره اعلام کرده است: سرمایه گذاری بر روی رباتیک و هوش مصنوعی به افزایش رقابت پذیری اقتصاد ما کمک خواهد کرد و علاوه بر این موجب خلق محصولات جدید، توسعه خدمات نوآورانه بیشتر و ایجاد راه های بهتر کسب و کار می شود.دیدگاهها بسته شده است.