سیستم بانکی، مالیات و تامین اجتماعی محیط کسب‌وکار را تهدید می‌کند

کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران، با برشمردن سه تهدید محیط کسب و کار در کرمانشاه گفت: سیستم بانکی، مالیات و تامین اجتماعی نظام کسب و کار ما را تهدید می‌کند، خصوصا نظام مالیات ستانی و مالیات بر ارزش افزوده که مشکلات زیادی را در پی داشته است
رئیس اتاق کرمانشاه گفت: توسعه‌نیافتگی کرمانشاه کم کم در حال تبدیل شدن به یک سیاه‌چاله است.

کیوان کاشفی در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: دولت یازدهم در چهار ساله گذشته اقدامات خوبی برای اقتصاد کشور انجام داد و تعامل خوبی هم با بخش خصوصی داشت.

وی از امیدواری بخش خصوصی به دولت دوازدهم هم یاد کرد و افزود: امیدواریم دولت در چهار سال آینده نیز برنامه‌های مناسبی حول بخش اقتصاد و سیاست داشته باشد.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران ادامه داد: در کنار همه امیدواری‌ها، بیم‌هایی هم برای چهار سال آینده داریم که نباید از آن غافل بود.

کاشفی از نظام بانکی به عنوان یکی از مشکلات پیش روی کشور در سال‌های آینده یاد کرد و گفت: مشکل دیگر ما نظام پرداخت یارانه‌های نقدی است که دیگر نمی‌تواند با این شکل ادامه پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر در مورد یکسان سازی نرخ ارز نیز تدابیری اندیشیده نشود می‌تواند در سال‌های آینده مشکل آفرین باشد.

رئیس اتاق کرمانشاه با اشاره به نگرانی‌هایی که در خصوص استان کرمانشاه وجود دارد نیز عنوان کرد: عدم توسعه یافتگی چالش مهم استان کرمانشاه است که کم کم در حال تبدیل شدن به “سیاه‎چاله” است و اگر این سیاه‌چاله شکل بگیرد دیگر هیچ چیزی از آن بیرون نمی‌آید.

کاشفی بر لزوم تدوین یک استراتژی برای استان کرمانشاه تاکید کرد و گفت: باید در قالب این استراتژی هر سال ۲ درصد از نرخ بیکاری استان کم شود.

وی اظهار کرد: باید تدوین این استراتژی و برنامه ریزی و ابزار آن از سوی دولت و همت و کار از سوی ما و بخش خصوصی باشد.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران از سه تهدید فضای کسب و کار در استان هم یاد کرد و گفت: سیستم بانکی، مالیات و تامین اجتماعی نظام کسب و کار ما را تهدید می‌کند، خصوصا نظام مالیات ستانی و مالیات بر ارزش افزوده که مشکلات زیادی را در پی داشته است.

کاشفی همچنین به اهمیت رسمی شدن مرز سومار به عنوان یک مرز مهم و استراتژیک استان اشاره کرد و افزود: اگر این مرز رسمی شود در مدت یکسال می‌توان یک میلیاد دلار صادرات از طریق آن انجام داد.

وی در پایان بر لزوم ایجاد فضای همدلی و همگرایی در کشور تاکید کرد و گفت: هرگاه این همدلی را در بخش‌های مختلف سیاست خارجی، اقتصاد، کنتر نرخ تورم، مسائل فرهنگی و هنری و … داشتیم خروجی مناسبی دریافت کردیم.دیدگاهها بسته شده است.