شهرداری ارومیه تفکیک را تکذیب کرد؛ جنجال بر روی میراث به جا مانده از ارتش/سهم خواهی یا دغدغه ای دیگر

2260611رومیه – با انتقال پادگان لشکر۶۴ ارومیه به خارج از شهر بحث تفکیک زمین های ارتش در وسط شهر ارومیه به جنجال اساسی بین گروه ها و نهادهای ذیربط تبدیل شده است.

خبرگزاری مهر- گروه استانها: سکینه اسمی – پادگان لشکر ۶۴ پیاده ارومیه از لشکرهای وابسته به نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که سه سال پیش با پیگیری‌های دولت گذشته و با مجوز رهبر معظم انقلاب اسلامی تخلیه و یگان های آن در تیپ های زیرمجموعه خود ادغام شد.

پس از تخلیه این پادگان ۷۴ هکتاری، برخی مسئولان شورای شهر ارومیه اعلام کردند که فضای پادگان لشکر ۶۴ ارومیه به فضای مسکونی، تجاری، اداری و باغ موزه تبدیل و در این میان فقط بخش بسیار اندکی از این فضا به بخش مسکونی اختصاص می‌یابد.

در این رابطه پس از تخلیه این پادگان توسط ارتش، در پنجم آبان‌ سال ۹۲ امتداد خیابان امام(ره) بازگشایی شد و پس از آن با حصارکشی‌هایی که در اطراف آن صورت گرفت دیگر هیچ اقدام خاصی در این محوطه انجام نشده است.

از مدت زمان بازگشایی خیابان امام (ره) و انتقال لشکر ۶۴ به خارج از شهر بحث زمین های بجا مانده به محل مناقشات زیادی بین مسئولان شهر ارومیه تبدیل شده است اما اوج این تنش ها به روزهای اخیر برمی گردد.

تا جایی که در پی راه اندازی کمپینی تحت عنوان «کمپین مخالفت با تفکیک اراضی ارتش» که گفته می شود منتسب به یکی از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی است دوباره سهم خواهی ها و مناقشات بین مسئولان اوج گرفته است.

دامنه این سهم خواهی ها با واکنش های مستقیم شهردار ارومیه و برخی افراد منتسب به نماینده مردم ارومیه در روزهای اخیر به فضای مجازی کشیده شده و موجب شده موضوع حالت جدی تری به خود گیرد.دیدگاهها بسته شده است.