شهردار ارومیه: پروژه تقاطع غیرهمسطح امامت حاصل تفکر و عمکرد بسیجی است

2286487
ارومیه – شهردار ارومیه گفت: پروژه تقاطع غیرهمسطح امامت حاصل تفکر و عمکرد بسیجی است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حضرت پور بعد از ظهر شنبه در آیین بهره برداری از فازنهایی تقاطع غیرهمسطح امامت با بیان اینکه یکی از پروژه های اصلی عمرانی ارومیه با تلاش های شبانه روزی به اتمام رسید افزود: با افتتاح این پروژه شاهد رفع گره ترافیکی وعبور ومرور روان و در نتیجه کاهش بخشی از آلودگی هوا در این منطقه خواهیم بود.

وی با اعلام اینکه پروژه تقاطع غیرهم سطح امامت در راستای اجرای سیاست های بودجه ای سال ۹۵ شورای اسلامی شهر ارومیه گشایش یافت اظهار داشت: این پروژه در کمترین زمان ممکن با وجود کمبود اعتبار در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و با تفکر بسیجی، حمایت شورای اسلامی شهر، همکاری موسسه امین، حمایت های استاندار آذربایجان غربی و فرماندار ارومیه، تلاش های شبانه روزی مدیریت شهری ارومیه و حمایت های شهروندان به بهره برداری رسید.

شهردار ارومیه با تاکید بر اینکه تفکر بسیجی باید در اجرای تمام پروژه های شهری چه عمرانی و چه اجتماعی و فرهنگی نمود پیدا کند گفت: پروژه تقاطع غیرهم سطح امامت از نظر نوع طراحی بی نظیر است با بهره برداری این پروژه مشکل دفع آب سطحی در این نقطه از شهر رفع می شود.

حضرت پور اعتبار پروژه را ۲۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و در خصوص مختصات فنی آن گفت: فاز نهایی تقاطع غیر همسطح امامت شامل دو روگذر که هرروگذر به طول ۱۳۴ متر و با عرض ۹ متر، تعداد دهانه هفت عدد با شش عددپایه پی عمیق، تعداد شمعها ۵۴ عدد، سیستم عرشه دال مجوف پیوسته با پایه ها است.

شهردار ارومیه تکمیل رینگ میانی شهر، روان سازی ترافیکی میدان مولوی و تامین دسترسی به خیابان های اطراف، کاهش مصرف سوخت و آلاینده ها ی هوا را از مهمترین مزایای راه اندازی این تقاطع ذکر کرد.

معاون فنی و عمرانی شهردار ارومیه نیز در این مراسم با اشاره به افتتاح فاز اول این پروژه ادامه داد: فاز اول تقاطع امامت شامل زیرگذر(تونل) در امتداد بلوار امام علی به امامت به طول ۸۱۵ متر طول با هدف روان سازی ترافیک در تیرماه ۹۲ آغاز و درسال ۹۳ به بهره برداری رسید.

جوان کیا ادامه داد: بعد از گشایش فاز اول امامت، فاز دوم آن شامل دو روگذر در محور امامت – امام علی و یک زیرگذر از سمت مولوی به برق وارد فاز اجرایی شد.

وی با اشاره به مشخصات فنی پل رو گذر تقاطع غیر همسطح امامت، اظهار کرد :هر روگذر به طول ۱۳۴ متر و با عرض ۹ متر، تعداد دهانه هفت عدد با شش عددپایه پی عمیق، تعداد شمعها ۵۴ عدد، سیستم عرشه دال مجوف پیوسته با پایه ها است.دیدگاهها بسته شده است.